Авторынок Украины. Покупка, продажа новых и подержанных автомобилей, мотоциклов, грузовиков, микроавтобусов и спецтехники.

9303 легковых   1158  грузовых   433 новых автомобилей  в продаже

 

Предложения автосалонов

Поиск легковых автомобилей

Поиск грузовика

Продать легковой автомобиль

Продать грузовик

Советы по эксплуатации

ПДД, законы

МРЭО, ГАИ

Автомир

АвтоУкраина

Тест-драйвы

Пресс-релизы

Фотогалерея

Ссылки

Помощь

Контакты

АВТОСАЛОНЫ

АВТОМАГАЗИНЫ

СТО

ОПТ

КРЕДИТОВАНИЕ

СТРАХОВАНИЕ

ГАИ будет отбирать авто у неплательщиков штрафов по всей Украине

архив

Опубликовано: 22.9.2009

После эксперимента в Днепропетровской области, практику отбирать автомобили у неплательщиков штрафов за нарушение ПДД решено распостранить на всю Украину.

Об этом заявил в понедельник на пресс-конференции в Запорожье министр внутренних дел Юрий Луценко. Не смотря на резонанс, который вызвали действия днепропетровских инспекторов в сотрудничестве с сотрудниками исполнительной службы, опыт решили перенять и в других областях.

По его словам, нововведение будет внедряться МВД совместно с Государственной исполнительной службой и затронет автовладельцев, которые не заплатили 10 и более штрафов.

"Речь идет о тех, кто не заплатил по 10 и больше штрафов. Принято решение, что совместно с исполнительной службой сотрудники ГАИ будут изымать автомобили и будут выставлять его на продажу, чтобы компенсировать неуплату штрафов", - заявил Луценко.

У должника тогда останется два варианта: либо оплатить штрафы, либо лишиться авто. Погашение задолженности по штрафу — это еще не все. Неплательщикам придется раскошелиться еще и на провоз автомобиля на эвакуаторе. За это берут по 10 гривен за километр. Штрафплощадка так же не бесплатная.

AUTO-Consulting попросил прокомментировать действия по изъятию автомобилей у должников в Днепропетровской области адвоката юридической фирмы "Де-юре сервис" Герасимова П. А.

В силу ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» (надалі Закон) державний виконавець у 3-денний термін з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

Копія цієї постанови не пізніше наступного дня надсилається стягувачу, боржнику та органу, який видав виконавчий документ.

За заявою стягувача з метою забезпечення виконання рішення (постанови посадової особи, органу про накладення штрафу) про майнові стягнення державний виконавець має право накласти арешт на майно боржника, описати його. При цьому передати на зберігання - зберігачу майна (органу ДАІ наприклад).

Однак, ця постанова може бути оскаржена в суд протягом 10 днів.

При прийнятті рішення про оскарження постанови слід виходити з наступного:

Чи відправлялась Вам постанова про відкриття провадження не пізніше наступного дня після її винесення?

Чи отримували Ви цю постанову і чим це підтверджується (зворотне повідомлення, цінний лист тощо)?

Окрім цього, в силу ст. 55 Закону державний виконавець може накласти арешт на майно і здійснити його опис лише на майно боржника в межах суми стягнення, з урахуванням витрат пов’язаних з проведенням виконавчих дій.

Тобто, сума боргу повинна дорівнювати вартості автомобіля, тоді це буде законно. Для проведення оцінки повинні залучатися відповідні спеціалісти.

Ще однією "зачіпкою", є те, що в силу ст. 56 Закону боржник має право зазначити ті види майна або предмети на які слід звернути стягнення і така вимога є для виконавця обов’язковою. (тобто запропонувати інше майно).

Тому, з урахуванням певних обставин і дій державного виконавця у боржника є можливість реально виграти справу в суді.

Проте, для тих водіїв, які опиняться в подібній ситуації, я би порадив не перешкоджати діям державного виконавця та працівникам міліції, адже такі дії караються відповідно до норм Кримінального кодексу України позбавленням волі.

Потрібно виходити, з того, що у Вас в момент виконання постанови ВДВС не має рішення суду, яке набрало законної сили, про те, що дії працівників ВДВС є незаконними.

В реальній ситуації Ваші дії будуть виглядати як фізичний опір, непокора працівнику міліції. Краще буде не підставляти себе, і не прислуховуватись до порад накшталт "Хай тільки спробують я їм покажу, і так і вчиняють".

З мого досвіду, замість однієї проблеми після таких дій додається ще й кримінальна справа.

Тому, після закінчення виконання постанови ВДВС, копію якої Ви повинні отримати потрібно її оскаржити начальнику ВДВС та до суду вимагаючи відшкодувати матеріальну і моральну шкоду. І це є цілком реально.

Коли буде велика кількість рішень суду з приводу визнання дій ВДВС незаконнним, які можна оприлюднити в ЗМІ, подібні дії припиняться.

<<< В Запорожье "охотятся" на скутеры и мопеды         В Украине стартовали продажи обновленного Kia Magentis >>>


карта сайта | о проекте